Druk cyfrowy Poznań

Druk cyfrowy Poznań

Druk cyfrowy DTG

Druk cyfrowy sprawdza się najlepiej w przypadku niewielkich nakładów i w sytuacjach, gdzie potrzebna jest określona personalizacja. Stosuje się go zawsze tam, gdzie nakłady są na tyle małe, że uruchamianie maszyny offsetowej nie jest opłacalne, jednakże oczekiwana jest zbliżona do niego jakość. Efekty zbliżone można zauważyć zarówno w przypadku druku cyfrowego kolorowego, jak i czarno-białego. Typowymi pracami dla tej technologii drukowania są m.in. krótkie serie materiałów na konferencje, materiały biznesowe i reklamowe, zaproszenia, wizytówki, ulotki, raporty itp., oraz całe spektrum druków akcydensowych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje także wspomniana już wyżej możliwość personalizacji druków. W przypadku druku cyfrowego można stosować te same technologie introligatorskie co przy innych technologiach druku.

Druk cyfrowy co to jest i jak go rozpoznać?

Druk cyfrowy DTG jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod druku i jest często wykorzystywany do produkcji małoformatowych materiałów reklamowych, takich jak ulotki, wizytówki, etykiety, katalogi i broszury.

Drukarnia cyfrowa w Poznaniu korzysta z maszyn wykorzystujących elektrografię, co oznacza, że ​​zamiast matrycy używają specjalnych naładowanych elektrod, z tylko jednym cylindrem (zwanym fotoreceptorem) pokrytym warstwą światłoczułą.

Urządzenie tego typu tworzy wydruki cyfrowe z danych przesyłanych bezpośrednio z komputera. Dzięki temu można swobodnie realizować różne projekty. Projekty do druku mogą być dostarczane do drukarni cyfrowej w Poznaniu na dowolnym nośniku cyfrowym. Co więcej, druk cyfrowy nie wymaga specjalnego przygotowania, pozwala to szybko i tanio wydrukować zaproszenia, wizytówki lub inne produkty. Ponadto możliwe jest drukowanie na plastiku w Poznaniu, dokładnie w naszej drukarni.

Cały proces wykonania druku cyfrowego jest podobny do druku laserowego. Jednak jego jakość jest znacznie lepsza i działa znacznie szybciej. Do podstawowych zalet tej technologii druku należy możliwość szybkiego wykonywania zadań, takich jak druk cyfrowy ulotek, plakatów czy zdjęć na miejscu. Druk cyfrowy nie wymaga żadnych specjalnie przygotowanych matryc pod indywidualne projekty, czego wymaga druk arkuszowy.

Wydruki wykonane tą metodą można od razu poddać dalszej obróbce. Co więcej, mogą być realizowane nawet w bardzo atrakcyjnych cenach przy bardzo niskich nakładach. Druku cyfrowego możesz użyć na różnych podłożach i w różnych gramaturach. Dodatkowo technika ta pozwala na zastosowanie personalizacji – umieszczanie różnych danych w wyznaczonych miejscach, np. nazwisk na zaproszeniach, kodów promocyjnych. Jakość druku cyfrowego jest obecnie coraz lepsza, zbliża się nawet do druku offsetowego. W pracach oprawionych rozróżnienie rodzaju zastosowanego druku staje się tym samym coraz trudniejsze. Druk cyfrowy jest często używany do drukowania wizytówek lub kuponów. W naszej drukarni w Poznaniu wykonujemy druk cyfrowy, offsetowy, ale również druk UV.

Drukarnia cyfrowa Poznań – zalety druku cyfrowego

 • W drukarni cyfrowej w Poznaniu druki cyfrowe wykonywane są „od ręki”. Przygotowanie do druku trwa błyskawicznie i może odbywać się także podczas drukowania innych zleceń.
 • Jakość końcowych wydruków jest znacznie wyższa od znanych wszystkim wydruków z typowej drukarki lub plotera. Można ją porównywać do technologii offsetowej.
 • Duża prędkość druku (znacznie większa niż w standardowych drukarkach), choć trochę niższa niż w technologii offsetowej
 • Możliwość realizacji na zróżnicowanych surowcach oraz w szerokiej gamie gramatur.
 • Niskie koszty druku cyfrowego przy nakładach małych i bardzo małych, oraz bardzo krótki czas uzyskania pierwszej odbitki.
 • Oszczędności związane z brakiem konieczności druków próbnych. Pierwszy egzemplarz schodzący z maszyny jest już z reguły odbitką nakładową.
 • Cena druku wyłącznie jednej kopii oraz cena druku jednej kopii w dużym nakładzie są mniej więcej porównywalne (brak dużych rozbieżności jak ma to miejsce w przypadku offsetu).
 • Możliwość dowolnej personalizacji wydruków, np. nadawanie każdej odbitce określonego, indywidualnego numeru seryjnego, indywidualne adresowanie, itp.
 • Brak przestojów pomiędzy zleceniami a ich archiwizacja oraz wznowienie są proste, szybkie i powtarzalne.
 • Możliwość ewentualnego skalowania plików przed wydrukiem
 • Prosta i szybka zmiana tonerów (nie ma konieczności typowego dla offsetu mycia maszyny ze względu na zmiany kolorystyczne).

Wady druku cyfrowego

 • Jakość druku cyfrowego nie jest aż tak wysoka, jak w przypadku druku offsetowego – zwłaszcza w przypadku pełnego pokrycia, czyli druku jednolitego.
 • Koszt druku cyfrowego zazwyczaj jest podobny za 1 szt. niezależnie od ilości wykonanych kopii, dlatego przy wyższych nakładach może być nieopłacalny w porównaniu np. do druku offsetowego.
 • Oczywistą wadą jest mały rozmiar papieru. Cyfrowe urządzenia elektrofotograficzne większe niż B3 są nadal rzadkością.
ul. Obornicka 49a, 62-002 Suchy Las

Drukarnia Cyfrowa

Drukarnia PawDruk
(+48) 61 843 38 10
biuro@pawdruk.pl