Foliowanie druku Poznań

Foliowanie Poznań

Foliowanie druku – drukarnia Poznań

Uszlachetnienie druku, jakim jest foliowanie, polega na zabezpieczeniu obszaru nadrukowanego specjalistyczną folią z tworzyw sztucznych. Dzięki temu dana powierzchnia zyskuje dodatkowe walory wizualne, delikatnie odbija światło, jeśli zdecydujesz się na folię błyszczącą lub stanie się matowa, gdy postawisz na folię mat. To jednak nie wszystko, bo foliowanie druku nie ma na celu, tylko i wyłącznie zadbać o estetykę. Dodatkowa warstwa folii pozwala uzyskać powierzchnię zabezpieczoną przed uszkodzeniami, działaniem czynników chemicznych czy też promieniowaniem UV, a nawet wilgocią. Nie można zapomnieć o tym, że folie zabezpieczające druk mają z reguły atest do kontaktu z żywnością, dzięki czemu materiał zafoliowany może być wykorzystywany w branży spożywczej. Jeżeli masz pytania dotyczące foliowania druku cyfrowego, skontaktuj się z nami, chętnie na każde odpowiemy.

Foliowanie druku – rodzaje folii

Wyróżniamy trzy główne rodzaje folii do foliowania druku. Przede wszystkim jest to folia błyszcząca, która jak sama nazwa wskazuje, ma podnieść walory estetyczne powierzchni. Odbijając światło, sprawia, że konkretny materiał staje się bardziej widowiskowy, lepiej odbierany przez potencjalnego klienta. Do dyspozycji naszych oddajemy również folię matową, doskonale sprawdzającą się na broszurach, kartach menu w restauracji czy też opakowaniach tekturowych. Głównym zadaniem tej folii jest zabezpieczenie materiału przed ewentualnymi uszkodzeniami. Na koniec warto wspomnieć o folii “soft touch”, która nie tylko zwiększa walory estetyczne, a także wpływa na większą odporność materiału. Jej najważniejszą cechą jest fakt, że w dotyku jest bardzo delikatna. Oczywiście to nie wszystkie usługi uszlachetniania druku, jakie proponujemy, jedną z nich jest także lakierowanie wybiórcze.

Uszlachetnienia – pozostałe możliwości

Uszlachetnienia nie obejmują tylko i wyłącznie foliowania druku. Zapewniamy także wiele innych usług związanych ze zwiększeniem walorów estetycznych i użytkowych danej powierzchni. Polecamy skorzystać z wymienianego już lakierowania, w tym przypadku mamy do czynienia z usługą, której celem jest ochrona danej powierzchni. Efekt estetyczny w tym przypadku można porównać do laminowania. Oferujemy także niezwykle popularne tłoczenie druku, doskonale sprawdzające się na logach, ozdobach czy też zaproszeniach, dzięki uzyskiwanemu efektowi 3D.

Foliowanie druku cyfrowego to nie wszystko – poznaj inne usługi

Hot stamping w Poznaniu to kolejna usługa, na którą warto zwrócić uwagę. Dzięki niej na powierzchni można stworzyć posrebrzenie lub pozłocenie materiału. Zachęcamy jednocześnie do wyboru usług introligatorskich, które obejmują bigowanie, falcowanie, sztancowanie czy też klejenie materiałów. W tych usługach chodzi przede wszystkim o uzyskanie walorów użytkowych, a także zwiększenie trwałości danego produktu, takiego jak opakowanie. Jeżeli nie wiesz, na jakie prace postawić, czego aktualnie potrzebujesz, skontaktuj się z nami, nasi doradcy chętnie podpowiedzą, co wybrać.

Folia błysk

Hot stamping

Folia mat

Hot stamping

Folia SOFT TOUCH

Hot stamping
ul. Obornicka 49a, 62-002 Suchy Las

Skontaktuj się z nami!

Paw Druk Drukarnia
(+48) 797 123 150
Dział handlowy
p.saenger@pawdruk.pl
Dział handlowy