Kaszerowanie Poznań

Kaszerowanie Poznań

Kaszerowanie

Co to kaszerowanie? – drukarnia Poznań

Kaszerowanie tektury to proces uszlachetniania wyrobu poligraficznego. Polega ona na trwałym połączeniu dwóch lub kilku surowców ze sobą i może kojarzyć się z klejeniem. Celem kaszerowania jest uzyskanie większej gramatury i sztywności produktu, aby ten był przede wszystkim odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne. Kaszerowanie polega również na oklejaniu cieńszym surowcem, na przykład wyklejką surowca grubszego (tektury). Okleina może występować z nadrukiem, co oczywiście zwiększy walory estetyczne danego produktu. Kaszerowanie wizytówki czy też kartonów o przeznaczeniu marketingowym i sprzedażowym to świetny przykład tego rodzaju prac. W naszych szeregach pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, korzystamy z nowoczesnego parku maszynowego, wszystko to sprawia, że kaszerowanie kartonów i tektury przeprowadzamy sprawnie i prawidłowo, zawsze z dbałością o szczegóły.

Kaszerowanie papieru – zastosowanie

W dzisiejszych czasach kaszerowanie występuje bardzo często przy produkcji opakowań. Wynika to z faktu, że głównym zadaniem samego opakowania jest bardzo często zabezpieczenie produktu wewnątrz. Dlatego też wymagane jest zastosowanie stosunkowo grubego materiału. Warto tutaj zauważyć, że papier po kaszerowaniu nie może być zadrukowany techniką offsetową. Jednak można to nieco ułatwić, a to ze względu na fakt, że kaszerowanie papieru może odbywać się już po zadrukowaniu, na co należy zwrócić uwagę. Oczywiście to tylko przykład zastosowania kaszerowania kartonów, możliwości jest naprawdę wiele. Chcemy także dodać, że nasza profesjonalna drukarnia z Poznania oferuje inne usługi introligatorskie, zachęcamy więc do ich przejrzenia.

Kaszerowanie tektury – poznaj zalety 

Kaszerowanie tektury ma wiele zalet, wspominaliśmy już oczywiście o wytrzymałości i odporności tego materiału po samej usłudze introligatorskiej. Dzięki temu opakowanie lub inne produkty będą bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a wciąż pozostaną oryginalne i przyciągające wzrok samych klientów. Nie można jednak zapomnieć, że kaszerowane opakowania z tektury doskonale sprawdzają się w marketingu i reklamie, a także sprzedaży, a to ze względu na fakt, że folie czy pozostałe owijki mogą mieć nadruki. To nie koniec, dzięki tej technice możliwa jest szybka zmiana stylu danego opakowania, co także ma ogromne znaczenie dla klienta. Świadczymy także inne usługi w naszej firmie, polecamy falcowanie w Poznaniu czy też bigowanie.

Kaszerowanie kartonów i kaszerowanie wizytówki to nie jedyne usługi introligatorskie!

Oferujemy wiele innych usług introligatorskich w tym również bigowanie, które polega na przygotowywaniu wgnieceń w materiale. Zachęcamy także do wybrania falcowania, a więc usługi polegającej na składaniu arkusza papieru w celu uzyskania znacznie lepiej odbieranego przez klientów produktu. To jednak wciąż nie koniec, zapewniamy sztancowanie, ta czynność introligatorska polega na wykrawaniu z arkusza dowolnego surowca konkretnych części, aby uzyskać pożądany, niestandardowy kształt. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat naszej oferty lub sprawdzić co to jest bigowanie, skontaktuj się z nami!

ul. Obornicka 49a, 62-002 Suchy Las

Skontaktuj się z nami!

Paw Druk Drukarnia
(+48) 797 123 150
Dział handlowy
p.saenger@pawdruk.pl
Dział handlowy