Tłoczenie druku Poznań

Tłoczenie Poznań

Tłoczenie druku – drukarnia Poznań

Jednym z rodzajów uszlachetnienia druku jest tłoczenie. To tak naprawdę nie jedna, a zbiór technik, które polegają na zwiększeniu walorów estetycznych i użytkowych papieru. Produkty poligraficzne, dzięki tej metodzie nabierają konkretnego charakteru i wyróżniają się na tle pozostałych. Tłoczenie jest bez dwóch zdań jedną z najpopularniejszych metod uszlachetniania druku, wykorzystywano ją już wiele lat temu. Tłoczenie folią może także być nazywane suchym tłokiem, technika ta polega na uwypukleniu konkretnego obszaru na papierze. Gwarantuje to wyjątkowy, trójwymiarowy efekt. Rezultaty tłoczenia zależą głównie od wybranej techniki czy też podłoża. W naszych szeregach pracują specjaliści, którzy dołożą wszelkich starań do tego, aby dana powierzchnia była uszlachetniona w sposób właściwy. Pomogą w tym nowoczesne maszyny, z których korzystamy na co dzień. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.

Najczęściej tłoczone elementy

Tłoczenie to technika, która ma wszechstronne zastosowanie. Nic więc dziwnego, że elementów, przy których ona służy, jest naprawdę wiele. Przede wszystkim korzysta się z niej w trakcie produkcji wizytówek. Można na przykład uwypuklić logo czy też nazwę firmy lub imię i nazwisko jej właściciela. Tym samym zwrócimy uwagę klienta na dany obszar. Tłoczenie wypukłe czy też wklęsłe stosuje się również przy produkcji zaproszeń, ulotek, okładek, a nawet toreb papierowych z nadrukiem. Tego rodzaju usługi sprawiają, że dany obszar na konkretnym produkcie staje się bardziej efektowny i przykuwa wzrok klienta. Nic więc dziwnego, że tłoczenie druku wykorzystuje się tak często w marketingu czy sprzedaży. Nasza introligatornia chętnie wykona tego rodzaju usługi na różnych materiałach reklamowych!

Rodzaje tłoczeń w druku – tłoczenie wklęsłe i tłoczenie wypukłe

Istnieją trzy rodzaje tłoczeń druku, pierwszym z nich jest tłoczenie wklęsłe, które jak sama nazwa wskazuje, polega na wytłaczaniu konkretnego elementu w dół. Pod wpływem nacisku w podłożu powstają efektowne wgłębienia, tworzące spójną całość. Co ciekawe, uwydatniony obszar może mieć zupełnie inny kolor od pozostałej części produktu. W tym przypadku korzysta się także z folii hot-stampingowej w miejscu tłoczenia. Po więcej informacji na temat hot stampingu wizytówek i pozostałych materiałów zapraszamy na stronę naszej firmy. Kolejną metodą tłoczenia jest tłoczenie wypukłe, wyciska się wtedy element ku górze. Na przykład napis zostaje w ten sposób uniesiony nad powierzchnię podłoża. Stosuje się tę metodę przy tłoczeniu tektur, różnego rodzaju opakowań czy wizytówek. Tłoczenie ślepe z kolei to rodzaj druku wklęsłego, ta metoda tłoczenia odbywa się bez użycia farby czy folii, czyli po prostu na sucho.

Tłoczenie folią to nie wszystko – pozostałe uszlachetnienia

Zapewniamy nie tylko tłoczenie druku, ale również wiele innych usług uszlachetniających dany materiał. Świetnym tego przykładem jest lakierowanie druku cyfrowego, co pozwala uzyskać wyjątkowy efekt wizualny na danym produkcie. Zachęcamy do skorzystania również z foliowania materiałów, które wpłynie na wyższą odporność na uszkodzenia. Hot-stamping, o którym już wspominaliśmy to także metoda uszlachetnienia, którą mamy w ofercie. W przypadku pytań skontaktuj się z nami.

ul. Obornicka 49a, 62-002 Suchy Las

Skontaktuj się z nami!

Paw Druk Drukarnia
(+48) 797 123 150
Dział handlowy
p.saenger@pawdruk.pl
Dział handlowy