Druk na papierze ekologicznym Poznań

Druk na papierach ekologicznych

Druk na papierze ekologicznym – drukarnia w Poznaniu

Ekologia w dzisiejszych czasach odgrywa znaczącą rolę w wielu przedsiębiorstwach. Nie inaczej jest w przypadku drukarni, gdzie każdego dnia klienci decydują się na wykorzystanie przyjaznych środowisku rozwiązań, aby na przykład zareklamować swoje produkty. W naszej drukarni w Poznaniu zapewniamy tego rodzaju usługi, a dokładnie proponujemy druk na papierze ekologicznym. Materiał ten nie różni się znacząco w przypadku właściwości od tradycyjnego papieru, ale jednak jest znacznie lepszy pod kątem ekologii. Jako doświadczona drukarnia z Poznania, zdecydowaliśmy się wprowadzić te usługi, a także je udoskonalić. Opakowania lub inne elementy reklamowe wychodzące spod nowoczesnych maszyn są jakościowe, druki zawsze idealnie odwzorowane, a produkcje odpowiednio trwałe. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących oferty zachęcamy do kontaktu.

Drukowanie na papierze eko – zalety

Druk na papierze eko to bez dwóch zdań rozwiązanie z górnej półki pod względem jakości, ale również świadomości klienta czy potencjalnych użytkowników pod kątem oczywiści ochrony środowiska. Jednak nie można zapominać o tym, że papier eko ma także wiele zalet użytkowych, takich jak fakt, że znacznie łatwiej się po nim pisze. Długopisy nie ślizgają się po nim, co przekłada się na brak rozmazywania się po podłożu atramentu. Papier ekologiczny cechuje się także wyjątkową estetyką, ma rozmaite warianty pod kątem gramatury i kolorystyki. Oczywiście w przypadku papieru ekologicznego, podczas procesu produkcyjnego nie używa się agresywnych chemikaliów, a to wpisuje się w ogólnoświatową kulturę przyjazną środowisku. Jednocześnie chcemy zachęcić do przejrzenia pozostałych naszych usług, takich jak sitodruk na koszulce i wielu innych.

Druk na papierze eko – zastosowania

Papier ekologiczny pod względem właściwości nie różni się znacznie od tradycyjnych kartek. Dzięki temu jest na przykład kompatybilny z większością drukarek. Różnica oczywiście tkwi w barwie, w przypadku papieru eko przyjmuje ona odcienie jasnego beżu, szarości czy brązu. Dlatego też naturalna kolorystyka papieru ekologicznego sprawdza się bardzo często w produkcji opakowań, kartek świątecznych, kopert czy zaproszeń. Wpływa na to także fakt, że gramatura papieru ekologicznego może wynieść nawet 300g, a to przekłada się na możliwość tworzenia nie tylko estetycznych, ale również trwałych wizytówek, katalogów i ulotek. Rodzaje druku, jakie stosujemy w naszej firmie, pozwalają tworzyć naprawdę wiele produktów reklamowych i nie tylko.

Produkcja papieru ekologicznego do druku

Drukowanie na papierze eko to tak naprawdę jeden z ostatnich etapów. Wszystko musi rozpocząć się od produkcji, która w tym przypadku ma ściśle określone wytyczne. Papier ten wytwarza się z recyklingu, a więc wcześniej wykorzystywanej makulatury. Papier ekologiczny jest zawsze certyfikowany, jeżeli jest tworzony z drewna, to zawsze musi być zarządzane według zrównoważonej gospodarki leśnej. Jak widzisz, warto stawiać na druk na papierze eko, ale także na pozostałe nasze usługi, takie jak metaliza.

Druk na eko-papierach

Druk na papierach ekologicznych

Druk na papierach KRAFT (druk ekologiczny)

ul. Obornicka 49a, 62-002 Suchy Las

Drukarnia Poznań

Paw Druk Poznań
(+48) 61 843 38 10
biuro@pawdruk.pl