Lakierowanie druku Poznań

Lakierowanie

Lakierowanie UV – drukarnia Poznań

Lakierowanie UV to jedna z metod uszlachetnienia druku. Proces ten polega na pokrywaniu lakierem papieru, kartonu czy też innego materiału. Warto tutaj podkreślić, że możliwe jest lakierowanie całej powierzchni użytkowej lub jej wybranego fragmentu, ta usługa to lakierowanie wybiórcze. Lakierowanie druku spełnia swoje podstawowe funkcje, a przy tym pozwala uzyskać wyjątkowy efekt estetyczny, który można z powodzeniem porównać do laminowania. Lakierowanie wybiórcze z kolei jest świetnym wyborem, gdy klientowi zależy na podkreśleniu danych fragmentów zadrukowanej powierzchni. W naszych szeregach nie brakuje specjalistów, którzy doradzą w kwestii wyboru rodzaju lakierowania. Z pomocą nowoczesnych urządzeń przeprowadzimy prace dokładnie, zawsze w najwyższej jakości. Jeśli masz pytania dotyczące naszych usług, zachęcamy do kontaktu, chętnie na każde odpowiemy.

Lakierowanie druku cyfrowego – zalety

Pokrywanie druku lakierem jest niezwykle dobrym rozwiązaniem z wielu powodów. Przede wszystkim umożliwia ochronę druku przed uszkodzeniami i ścieraniem się farby. Ponadto pozwala uzyskać znacznie lepszy efekt wizualny. Co ważne, istnieje możliwość zastosowania lakierów niezmieniających wrażenia barwy, co może mieć kluczowe znaczenie dla wielu klientów. Lakierowanie druku punktowe czy też całościowe sprawia, że naniesiona farba drukowa wygląda nieco inaczej, zyskuje walory estetyczne. Może to być na przykład dodatkowy połysk czy też zmatowienie. Odpowiednie dobranie lakieru doprowadzi także do ożywienia barwy i wydobycia z niej głębi. Lakierowanie wybiórcze samo w sobie także ma wiele zalet w tym możliwość podkreślenia wybranego elementu na realizacji, co przyciągnie wzrok klienta. Zachęcamy do sprawdzenia pozostałych usług uszlachetniania druku, sprawdź na przykład co to hot-stamping.

Rodzaje lakierów do druku – lakierowanie punktowe/lakierowanie wybiórcze

Podczas lakierowania druku cyfrowego wykorzystuje się różne rodzaje lakierów. Wszystko ze względu na fakt, że możliwe jest przez to uzyskanie konkretnych efektów wizualnych na danym produkcie. Najpopularniejszą metodą jest oczywiście lakierowanie UV bez dodatkowych efektów, to prosta czynność, przy tym niezabierająca dużo czasu. Chcemy jednak podkreślić, że nasza firma oferuje również lakierowanie wypukłe, strukturalne, brokatowe czy też wykorzystuje lakier Drip-Off. Każdy z nich świetnie zgra się z pozostałymi usługami uszlachetniania druku, takimi jak tłoczenie druku. Jeśli masz pytania dotyczące tego rodzaju oferty, skontaktuj się z nami.

Lakierowanie druku to nie wszystko – pozostałe procedury uszlachetnienia

Lakierowanie punktowe czy też całościowe to nie wszystko, co mamy do zaoferowania. Uszlachetnienia obejmują także foliowanie, a więc zabezpieczanie folią danego materiału. Ponadto proponujemy tłoczenie druku, jedną z podstawowych metod w poligrafii. Wspominaliśmy już również o hot-stampingu, zachęcamy do tego rozwiązania, można uzyskać naprawdę wyśmienity efekt wizualny. W przypadku pytań dotyczących wspominanych metod wystarczy do nas zadzwonić lub napisać.

Pokrywanie druków lakierem to jeden z najpopularniejszych sposobów uszlachetniania

Ochrona druku

Ochrona druku przed uszkodzeniami i ścieraniem się farby. Najlepsze efekty osiąga się stosując lakiery UV, następnie lakiery dyspersyjne, a na końcu lakiery olejowe. Istnieje możliwość zastosowania lakierów niezmieniających wrażenia barwy (lakiery neutralne), które stosuje się jedynie w celach zabezpieczających.

Zmiana wyglądu

Zmiana wyglądu naniesionej farby drukowej. Lakier pozwala uzyskiwać dodatkowe efekty wizualne takie jak połysk lub zmatowienie. Odpowiednio dobrany może ożywić barwę i wydobyć z niej głębię.

Podkreślenie wybiórczych elementów

Dzięki zastosowaniu lakieru UV wybiórczego (punktowego) możemy podkreślić wybrane elementy na realizacji, co znacząco przyciąga wzrok klientów i stanowi niezastąpiony walor estetyczny

Rodzaje lakierów

Który lakier wybrać?

Lakier UV

Lakier UV wybiórczo

Lakier UV wypukły

Lakier UV wypukły

Lakier UV strukturalny

Lakier UV strukturalny

Lakier UV brokatowy

Lakier UV brokatowy

Lakier DRIP-OFF

Lakier UV strukturalny
ul. Obornicka 49a, 62-002 Suchy Las

Skontaktuj się z nami!

Paw Druk Drukarnia
(+48) 797 123 150
Dział handlowy
p.saenger@pawdruk.pl
Dział handlowy