Drukowanie na plastiku Poznań

Druk na plastikach

Drukowanie na tworzywach sztucznych

Drukowanie na plastikach to nasza specjalność. Zajmujemy się wykonywaniem tego typu zleceń już od wielu lat. Mamy odpowiednią infrastrukturę techniczną, a także wykwalifikowany zespół pracowników. Dbamy o rozwój, dzięki czemu wprowadzamy do oferty coraz to nowsze usługi w tym pełnokolorowy nadruk offsetowy w technologii H-UV. Ten rodzaj nadruku może być stosowany na tworzywach sztucznych, takich jak PP, PCV czy PET. Oferujemy wysokiej jakości zadruk na tworzywach o grubości nawet 1 milimetra. Zawsze zabezpieczamy druk specjalnym lakierem UV na plastik, dzięki czemu materiał jest odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych w tym oczywiście promieni UV. Oczywiście nasza kadra doradców zawsze chętnie proponuje konkretne rozwiązania klientom niezdecydowanym, zachęcamy więc do kontaktu.

Drukowanie na plastiku Poznań – PP, PCV, PET

Oferujemy druk PP, tworzywie, które charakteryzuje się chropowatą strukturą. PP, czyli Polipropylen jest elastyczny i miękki, dlatego powstałe na nim zagięcia przeważnie nie są trwałe, ale za to nadmierne przeginanie nie powoduje złamań. Na tym surowcu najczęściej drukuje się wydruki artystyczne, takie jak plakaty, ale również kalendarze, podkładki pod myszki, pudełka czy pojemniczki i zawieszki. Zapewniamy także druk PVC, surowiec ten jest znacznie bardziej gładki od PP, w przypadku przezroczystych tworzyw ma także bardzo dobrą przejrzystość. Najczęściej na tym surowcu wykonywane są tablice wystawowe, podręczniki użytkowania, opakowania do kosmetyków czy plakaty. Chcemy także podkreślić, że wykorzystujemy materiał PET do tworzenia nadruków. Tworzywo to jest bardzo przezroczyste, a przy tym twarde i sprężynujące. Druk na PET wykorzystywany jest w przypadku nadrukowania kart lojalnościowych, okładek czy etykiet ogrodniczych.

Drukarnia na plastiku – jaki materiał do druku wybrać?

Zastanawiasz się, jakie tworzyw sztuczne wybrać na nadruk? Chętnie podpowiemy! Biorąc pod uwagę jedynie wizualne odczucia, PP ma chropowatą powierzchnię i stosunkowo słabą przejrzystość. Jest to jednak materiał, który w dotyku jest elastyczny i miękki, może być zaginany i przeginany. Nie można jednak zapomnieć o tym, że Polipropylen jest palny, ale za to samo gasnący i nietoksyczny. Drukowanie na PCV jest często wybierane ze względu na twardość powierzchni tego materiału. Wizualnie jest on gładki i ma dobrą przejrzystość, tak samo jak PP jest palny i samo gasnący, należy wspomnieć, że także toksyczny. W przypadku chęci zagięcia wystąpi zabielenie w danym miejscu, które nie zniknie z czasem. Druk na tworzywach sztucznych jest również możliwy w przypadku materiału PET, o którym pisaliśmy wyżej. Tutaj należy zwrócić uwagę na fakt, że wizualnie jest to materiał gładki i doskonale transparentny. W dotyku z kolei twardy i sprężynujący, możliwe jest jego zaginanie, ale może to doprowadzić do pęknięć. Materiał, tak jak pozostałe jest palny i samo gasnący, a przy tym nietoksyczny.

Druk na plastiku – czy ta metoda będzie odpowiednia?

Drukowanie na plastiku może wystąpić w formie UV, potrzebne są do tego jednak niezbędne urządzenia. Dlatego decydując się na skorzystanie z naszej oferty, masz szansę uzyskać materiał plastikowy z nadrukiem UV, który wyróżnia się wieloma walorami estetycznymi, a także jest bardzo trwały. Nie można zapomnieć, że w przypadku druku UV możliwe jest nanoszenie kolorów na przedmioty zaokrąglone bez utraty jakości obrazu. Zachęcamy więc gorąco do korzystania z tej metody, która w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularna.

Druk na tworzywach sztucznych

PP (Polipropylen)

Nazwy zamienne: Priplak, Eplak, Viprint, Creative, Axprint

PP (inaczej Eplak, Priplak, Viprint, Creative, Axprint) – tworzywo to charakteryzuje się chropowatą strukturą, a w przypadku przezroczystych tworzyw mleczną przejrzystością. Jest elastyczne i miękkie, powstałe na nim zagięcia nie są trwałe (nadmierne przeginanie nie powoduje też pęknięcia materiału). Najczęściej na tym surowcu drukujemy wszelakie wydruki artystyczne, plakaty, etykiety, szyldy, displaye, teczki, kalendarze, podkładki pod mysz, pudełka, pojemniczki, zawieszki

Druk na plastiku

PCV (Polichlorek winulu)

Nazwy zamienne: PCV, PCW, S-Print, Tufol

PVC (inaczej PCV, PCW, S-PRINT, TUFOL) – Surowiec ten jest dużo bardziej gładki, a w przypadku przezroczystych tworzyw ma bardzo dobrą przejrzystość i jest twardszy od PP. W momencie zagięcia tworzy się bielenie, które z czasem nie ustępuje. Najczęściej na tym surowcu drukujemy tablice wystawowe, podręczniki użytkowania, kalendarze, plakaty, opakowania np. na kosmetyki, opakowania, teczki, standy.

Druk na tworzywie sztucznym

PET (Politereftalan etylenu)

Najpopularniejsze: PET-GAG, A-PET

PET (inaczej PET-GAG, A-PET, DIAMENT PRINT) – Tworzywo to ma największą przejrzystością. Jest twarde i sprężynujące, a w momencie zagięcia surowca tworzy się czysta biga. Najczęściej na tym surowcu drukujemy karty lojalnościowe, okładki, przekładki, etykiety ogrodnicze i tekstylne.

Druk na plastiku, ale jakim? – krótkie porównanie

PP

PCV

PET

Wizualnie

Chropowata struktura, słabsza przejrzystość w przypadku folii transparentnych (efekt „mleczny”)

Gładki surowiec, dobra przejrzystość w przypadku tworzyw transparentnych

Gładki surowiec, dobra przejrzystość w przypadku tworzyw transparentnych

Dotyk

Elastyczny, miękki

Twardy

Twardy, sprężynujący

Zaginanie

Tworzywo elastyczne, możliwość „przeginania”

Występujące „bielenie” przy zgięciu

Możliwość pęknięcia przy zgięciu

Podpalanie

Palny, samogasnący, nietoksyczny

Palny, samogasnący, toksyczny

Palny, szybkogasnący, nietoksyczny

Druk na plastikach

Druk na PP, PCV (PVC), PET, PET GAG

Dbamy o stały rozwój i inwestując w nowe możliwości oraz technologie druku, możemy zaoferować Państwu szeroki wachlarz produktów reklamowych i opakowań, realizowanych nie tylko na standardowych podłożach (druk na kartonie, papierze), ale też na bardziej niekonwencjonalnych surowcach, takich jak plastiki PCV (PVC), PP, PET, PET GAG (druk na plastikach, druk na tworzywach sztucznych).

Druk na plastiku

Opakowania plastikowe

Druk na tworzywach sztucznych – produkcja

Prosimy przesłać do nas zapytanie, uwzględniając wszystkie istotne informacje odnośnie produkcji. Odpowiemy na nie w przeciągu najbliższych 24h. Mogą Państwo także skontaktować się bezpośrednio z naszym działem handlowym pod adresem: p.saenger@pawdruk.pl.

ul. Obornicka 49a, 62-002 Suchy Las

Drukarnia Poznań

Paw Druk Drukarnia
(+48) 61 843 38 10
biuro@pawdruk.pl