Bigowanie Poznań

Bigowanie Poznań

Bigowanie

Bigowanie co to jest? – drukarnia Poznań

Bigowanie papieru jest jedną z podstawowych usług introligatorskich. Z pomocą tej metody można uzyskać wgniecenia ułatwiające zginanie materiału w określonym miejscu. Wykonuje się to po to, aby możliwe było zginanie produktu bez jego pęknięć. Najczęściej metodę tę stosuje się w przypadku materiałów, których niemożliwe byłoby zgięcie bez bigowania. Jako introligatornia w Poznaniu dbamy o to, aby bigowanie kartonu było wykonane w sposób dokładny i przemyślany. Oferujemy usługi pewne, dbamy o szczegóły, a przy tym zawsze tworzymy produkty, o jakie prosił nas klient. Chcemy jednocześnie dodać, że w naszych szeregach pracują specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt. To sprawia, że wszelkie usługi świadczone są terminowo. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty, zachęcamy do kontaktu.

Bigowanie kartonu i papieru – kiedy jest niezbędne?

Istnieją druki, które wymagają bigowania, aby zostały odpowiednio przygotowane do wykonywania potrzebnych zgięć. Mowa tutaj na przykład o bigowaniu papieru grubszego, sztywniejszego lub pokrytego warstwą zabezpieczającą. Bez bigowania zagięcia byłyby wręcz niemożliwe do uzyskania, a także istniałoby ryzyko pęknięcia materiału czy też nieprzyjemnych dla oka zmarszczeń produktu. Bigowanie tektury czy grubszego papieru na potrzeby, między innymi wizytówki pozwala uzyskać efekt estetyczny, doskonale sprawdzający się właśnie w miejscach, gdzie konieczne jest zareklamowanie swojej osoby, usługi czy też danego produktu. Oczywiście bigowanie to nie wszystko, co mamy do zaproponowania, zachęcamy do sprawdzenia pozostałych usług introligatorskich, takich jak sztancowanie papieru.

Bigowanie tektury i pozostałe usługi introligatorskie

Usługi introligatorskie, jakie świadczymy dla naszych klientów w Poznaniu to nie tylko bigowanie tektury czy papieru, ale również wspominane sztancowanie. Metoda ta polega na wykrawaniu konkretnych części produktu, tak aby powstał pożądany, często oryginalny kształt. Polecamy jednocześnie skorzystać z możliwości klejenia introligatorskiego, dzięki któremu istnieje możliwość zwiększenia gramatury oraz grubości materiału. Przełoży się to oczywiście na zwiększenie trwałości danego produktu. Introligatornia z Poznania dba również o to, aby klienci mogli korzystać z najpopularniejszych usług, jedną z nich jest falcowanie papieru, a więc jego przemyślane składanie na potrzeby rynku.

Bigowanie papieru to nie wszystko – oferta uszlachetnienia

Już wiesz, co to jest bigowanie i poznałeś pozostałe nasze usługi introligatorskie. Chcemy jednak zaznaczyć, że to nie wszystko, co możemy zaproponować, polecamy także usługi uszlachetniające druk. Tutaj warto wyróżnić hot-stamping oraz tłoczenie, te dwie metody mocno wpływają na efekt wizualny i estetyczny danego produktu. Jednak to nie koniec, oferta obejmuje również lakierowanie UV w celach estetycznych, ale także zabezpieczających dany materiał. Tak samo jest w przypadku foliowania papieru czy innych materiałów. Jeśli masz pytania dotyczące oferty, skontaktuj się z nami.

ul. Obornicka 49a, 62-002 Suchy Las

Skontaktuj się z nami!

Paw Druk Drukarnia
(+48) 797 123 150
Dział handlowy
p.saenger@pawdruk.pl
Dział handlowy