Uszlachetnienia druku

Uszlachetnienia druku to technika zwiększania jakości czy też wytrzymałości nadrukowanych elementów. Materiały, dzięki temu zyskują wiele pod kątem walorów wizualnych, a także mogą znacznie dłużej oferować swoją trwałość. W naszej drukarni w Poznaniu uszlachetnienia stosujemy już od wielu lat. Każdy z klientów może zapytać o jedną z możliwości uszlachetnienia druku, a wtedy my proponujemy mu konkretne rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji. Nowoczesny park maszynowy oraz wykwalifikowana kadra pracowników sprawia, że do dyspozycji klientów oddajemy foliowanie, lakierowanie, tłoczenie, metalizę, a nawet hot stamping. Jeśli masz pytania dotyczące procedury uszlachetniania czy też samych usług związanych z wydrukiem, zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Uszlachetnienia – właściwości i zastosowanie

Wyróżniamy pięć uszlachetnień druku, które wpływają na finalny produkt pod kątem jakościowym, ale także zwiększają jego trwałość. Poniżej opisaliśmy każdą z technik uszlachetnienia, aby każdy z naszych potencjalnych klientów mógł zapoznać się z możliwościami, jakie im dajemy. Nie licząc oczywiście pozostałych usług, takich jak lakierowanie punktowe czy też foliowanie druk.

Procedura uszlachetnienia – 5 rodzajów usług

Foliowanie

Procedura uszlachetnienia nazywana foliowaniem jest jedną z najczęściej wybieranych. Foliowanie polega na zabezpieczeniu obszaru druku specjalną folią wykonaną z tworzyw sztucznych. Powoduje ona, że zadruk otrzymuje dodatkowe walory wizualne, ponadto zostaje delikatnie usztywniony i zabezpieczony przed ewentualnymi uszkodzeniami czy działaniem środków chemicznych i promieniowaniem UV.

Lakierowanie

Pokrywanie druków lakierem to, między innymi jego zabezpieczenie przed uszkodzeniami i ścieraniem się farby. Co więcej, ta procedura uszlachetnienia pozwala delikatnie zmienić wygląd druku na znacznie efektywniejszy wizualnie. Uzyskuje się bowiem tym samym połysk czy też zmatowienie. Odpowiednio dobrany lakier potrafi także wydobyć głębię kolorów.

Tłoczenie

Uszlachetnienia druku tłoczeniem jest w poligrafii metodą stosowaną stosunkowo często. Polega ona na tworzeniu trójwymiarowego wzoru 3D na kartonie, papierze czy tworzywie sztucznym. Dzięki temu sam druk jest znacznie efektywniejszy pod kątem wizualnym, ale również doznania przy dotyku osoby na przykład otrzymującej ulotkę z tłoczeniem są znacznie bardziej pozytywne. 

Hot stamping

Hot stamping polega na nałożeniu na druk odpowiedniego wzoru z eleganckiej folii. Używa się tego, aby ozdobić konkretne elementy, a także zwiększyć prestiż danej realizacji. Nie da się ukryć, że hot stamping to usługa premium w poligrafii, która może naprawdę mocno wpłynąć na postrzeganie produktu przez klientów. Kolorystyka druku, a także dodatkowe uszlachetnienia mogą odmienić oblicze realizacji! 

Metaliza

Metaliza to ostatni sposób uszlachetnienia druku, jaki wykonujemy w naszej firmie. To metoda pozwalająca wybić się realizacji na tle innych na przykład na półkach sklepowych. Druk na kartonie metalizowanym zwraca uwagę konsumenta, delikatnie odbija światło tworząc połysk. Warto dodać, że metaliza może być srebrna lub złota!

Foliowanie Poznań

Kliknij w powyższy obrazek i zapoznaj się z pojęciem foliowania

  • folia BŁYSK
  • folia MAT
  • folia MAT NIERYSUJĄCA
  • folia SOFT TOUCH
Lakierowanie Poznań

Kliknij w powyższy obrazek i zapoznaj się z pojęciem lakierowania

  • lakier DYSPERSYJNY
  • lakier UV
  • lakier UV WYPUKŁY
  • lakier UV STRUKTURALNY
  • LAKIER UV BROKATOWY
  • LAKIER DRIP OFF
Tłoczenie Poznań

Kliknij w powyższy obrazek i zapoznaj się z pojęciem tłoczenia

Hot stamping Poznań

Kliknij w powyższy obrazek i zapoznaj się z pojęciem Hot Stampingu

Druk na metalizie Poznań

Kliknij w powyższy obrazek i zapoznaj się z pojęciem druku na metalizie

ul. Obornicka 49a, 62-002 Suchy Las

Skontaktuj się z nami!

Paw Druk Drukarnia
(+48) 797 123 150
Dział handlowy
p.saenger@pawdruk.pl
Dział handlowy