Druk PP Poznań

Druk PP w Poznaniu 

Polipropylen jest jednym z najchętniej wybieranych materiałów do druku. Ten organiczny związek chemiczny wytwarzany jest podczas polimeryzacji propenu z ropy naftowej. Materiał charakteryzuje się, między innymi wysoką elastycznością. Nic więc dziwnego, że jest tak popularny. Chcemy zaznaczyć, że w naszym zakładzie druk na polipropylenie wykorzystywany jest bardzo często. Mamy odpowiednie maszyny oraz wykwalifikowany zespół pracowników. Pozwala nam to tworzyć materiały reklamowe oraz obrazy najwyższej jakości. Dbamy o to, aby każdy produkt spełniał oczekiwania naszych klientów, dlatego w każdym przypadku dodatkowo zabezpieczamy warstwę materiału, co przekłada się na jego wyższą trwałość i odporność na ewentualne szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Służymy również dobrą radą, dlatego zachęcamy wszystkich potencjalnych klientów do kontaktu.

Właściwości polipropylenu

Druk PP jest popularny z jednego powodu, sam materiał ma wiele zalet i właściwości, które czynią go wręcz idealnym do tego rodzaju zastosowań. Przede wszystkim polipropylen jest odporny na substancję chemiczne w temperaturze pokojowej. Poradzi sobie, między innymi z solami, rozpuszczalnikami organicznymi czy kwasami. Tworzywo PP ma także niską gęstość, przekłada się to na lekkie materiały reklamowe przy jednocześnie ich wysokiej wytrzymałości. Polipropylen jest elastyczny, co sprawi, że nadrukowane elementy będą się wyginać, ale nie pękną. Jednak to wciąż nie wszystko, bo materiał reklamowy na polipropylenie podlega recyklingowi. Odpady mogą być segregowane, a następnie ponownie przetwarzane. Na koniec należy dodać, że polipropylen łatwo się zgrzewa, nie jest toksyczny i jest nieszkodliwy dla ludzi. Zachęcamy także do skorzystania z naszych innych usług, proponujemy, między innymi druk PET.

Druk na folii PP – zastosowanie polipropylenu

Polipropylen jest filamentem używanym na szeroką skalę. Korzysta się z niego nie tylko podczas druku, ale również do produkcji produktów czy materiałów konstrukcyjnych. Jest to popularny wybór przy produkcji opakowań na cukierki, ciasta czy makarony. Wykonuje się z niego pojemniki na jogurty, butelki czy talerzyki turystyczne. Może być również wykorzystywany przy produkcji sprzętu medycznego i opakowań na leki. W naszej firmie korzystamy z niego do wykonywania elementów reklamowych i zadruków służących naszym klientom na co dzień. Proponujemy nie tylko małe materiały reklamowe, ale również druk wielkoformatowy UV, który pozwala nanosić bardzo dobre jakościowo, różnokolorowe nadruki, które następnie posłużą jako billboardy.

Druk na polipropylenie UV – PP to dobry wybór?

Druk na folii PP może być wykonany różnymi technikami. Najlepiej jednak sprawdza się druk UV, szczególnie gdy mowa o dużym formacie. UV jest bez dwóch zdań najdokładniejszą metodą, co ma ogromne znaczenie w przypadku materiałów reklamowych o sporej powierzchni. Polecamy więc korzystać z tego rozwiązania, a także zwrócić uwagę na pozostałe nasze usługi, które obejmują, między innymi druk na PCV, kolejnym bardzo chętnie wybieranym materiale.