Falcowanie Poznań

Falcowanie Poznań

Falcowanie

Co to jest falcowanie? – drukarnia Poznań

Falcowanie papieru to jedna z usług introligatorskich, jakie świadczymy już od wielu lat. Polega ona na jedno lub wielokrotnym złożeniu arkusza papieru z nadrukiem lub bez nadruku. Składanie w dowolnych konfiguracjach i różnych kierunkach sprawia, że możliwe jest uzyskanie założonego formatu. Dzięki temu zawsze wykonujemy nasze prace tak, aby klient, który zażyczył sobie konkretny produkt, otrzymał go. Falcowanie występuje na pół, trzy części, a także w innych proporcjach. Na przykład, gdy mowa o katalogach, arkusz składany jest trzykrotnie na pół, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie katalogu o szesnastu stronach. Falcowanie książki, ulotek czy papieru polega na bardzo podobnych założeniach. Jeśli uważasz, że czas skorzystać z tego rodzaju usługi introligatorskiej, zachęcamy do kontaktu.

Falcowanie papieru – rodzaje 

Co to jest falcowanie harmonijkowe i czym wyróżnia się metoda obwolutowa? W codziennej pracy introligatorskiej spotyka się wiele rodzajów falcowania. Składając kartkę papieru, można uzyskać konkretny jej rozmiar, szerokość czy grubość, a także sposób jej otwierania w przyszłości. W pracowni poligraficznej w Poznaniu wyróżniamy falcowanie równoległe, takie jak harmonijkowe w “Z”. W tym przypadku składa się wszystkie skrzydełka na przykład ulotki, która, dzięki temu wyróżnia się taką samą szerokością w każdym z miejsc. Falcowanie obwolutowe to z kolei technika wykorzystywana często przy produkcji zaproszeń na ślub. Tutaj boczne skrzydła kartki są mniejsze od środkowej, a cała szerokość musi być taka sama, jak skrzydła najszerszego. Wyróżniamy także falcowanie obejmujące w “roladkę”. Na przykład ulotka złożona jest wtedy na kształt litery “C”. Oczywiście falcowanie to nie wszystko, co mamy do zaproponowania, zachęcamy do skorzystania z innych usług, takich jak klejenie introligatorskie.

Falcowanie ulotek a bigowanie ulotek

Bigowanie jest procesem introligatorskim, który może z jednej strony nieco przypominać falcowanie. Tutaj jednak musimy wziąć pod uwagę fakt, że zginanie nie następuje w introligatorni, ale już po uzyskaniu produktu przez klienta. Do naszej pracy należy jedynie wykonanie specjalistycznych wgnieceń w miejscach, które następnie będą złożone. Ma to przede wszystkim ułatwić składanie, ale jednocześnie sprawić, że kartka czy tektura przy składaniu nie pęknie. Bigowanie kartonu jest przede wszystkim wykorzystywane w przypadkach, gdy zgięcie surowca nie byłoby możliwe bez wgnieceń.

Falcowanie arkuszy i falcowanie książki to nie wszystko – pozostałe usługi introligatorskie

Falcowanie papieru czy też jego bigowanie to nie wszystko, co możemy zaproponować naszym klientom. Oferujemy także, takie usługi jak sztancowanie kartonu. Metoda polega na wykrawaniu z arkusza dowolnego surowca w celu uzyskania pożądanego kształtu wyrobu. Polecamy także skorzystać z oferty klejenia introligatorskiego czy też kaszerowania tektury. Każda z tych metod pozwoli uzyskać produkt gotowy do dalszej eksploatacji. Jeżeli nie wiesz, na jaki rodzaj usług introligatorskich postawić, skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy. 

ul. Obornicka 49a, 62-002 Suchy Las

Skontaktuj się z nami!

Paw Druk Drukarnia
(+48) 797 123 150
Dział handlowy
p.saenger@pawdruk.pl
Dział handlowy