Klejenie introligatorskie Poznań

Klejenie Poznań

Klejenie Poznań

Klejenie introligatorskie – drukarnia Poznań

Jedną z podstawowych usług introligatorskich, jakie świadczymy dla naszych klientów z Poznania, jest klejenie. Proces ten polega na trwałym połączeniu dwóch lub kilku elementów, aby uniemożliwić samoistne rozłączenie. Cały proces odbywa się za pomocą wzmacnianej taśmy dwustronnej lub specjalistycznego kleju poligraficznego. Ten znajduje szerokie zastosowanie w poligrafii, wykorzystuje się go podczas wielu czynności introligatorskich w tym przy klejeniu opakowań, etykiet czy też broszur. Klejenie introligatorskie wykonywane jest w naszej firmie przez specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak przeprowadzić pracę w sposób, który spełni oczekiwania klientów. Chcemy jednocześnie dodać, że mamy do dyspozycji nowoczesny park maszynowy, który przyspiesza prace, a także gwarantuje ich wysoką jakość. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu.

Kleje w poligrafii

Wyróżniamy kilka klejów w poligrafii, które sprawdzają się podczas prac introligatorskich. Pierwszy z nich to klej glutynowy pochodzenia zwierzęcego. Wytwarza się go z substancji pozyskiwanej z kości oraz skór. Jego cechą charakterystyczną jest wysoka adhezja w połączeniu z wyrobami celulozowymi. Kleje introligatorskie dyspersyjne to kolejna możliwość, z jakiej korzysta się w poligrafii. Tutaj mamy do czynienia z rozwiązaniem o wysokiej adhezji i dużą wytrzymałością spoiny. Na koniec nie można zapomnieć o klejach introligatorskich topliwych, ten rodzaj stosowany jest przy łączeniu bezszyciowym. Należy tutaj zaznaczyć, że jest to nieco mniej skuteczna metoda od kleju dyspersyjnego, wciąż jednak może zaoferować odpowiednie rezultaty. Zachęcamy jednocześnie do przejrzenia naszych pozostałych usług, takich jak kaszerowanie tektury.

Klejenie a bigowanie

Klejenie, jak sama nazwa wskazuje to łączenie dwóch lub kilku elementów papierowych. Bigowanie z kolei również jest procesem introligatorskim, tutaj jednak mamy do czynienia ze wgnieceniami w materiałach. Wykonuje się je w odpowiednich miejscach, bigowanie ma nadać estetykę zgięciom, a także zniwelować ryzyko wystąpienia pęknięć. Celem bigowania jest późniejsze łatwe składanie kartonu czy papieru. Oczywiście bigowanie czy też klejenie introligatorskie to nie wszystko, co mamy do zaoferowania. Jeśli masz pytania dotyczące tych usług, skontaktuj się z nami.

Pozostałe usługi introligatorskie

Świadczymy szereg usług introligatorskich w tym wymieniane już bigowanie oraz klejenie introligatorskie. Chcemy jednak zaznaczyć, że usługi obejmują także falcowanie i sztancowanie. Kolejną naszą propozycją jest kaszerowanie tektury, najprościej mówiąc, jest to sklejanie ze sobą dwóch arkuszy surowców przy wykorzystaniu specjalistycznego filmu klejowego. Można więc śmiało stwierdzić, że kaszerowanie w pewnym stopniu przypomina opisywane klejenie introligatorskie. Zachęcamy do wyboru naszych usług, a w przypadku pytań do kontaktu. Zatrudniamy doświadczonych doradców, którzy chętnie pomogą w kwestiach związanych z poligrafią i introligatorstwem.

ul. Obornicka 49a, 62-002 Suchy Las

Skontaktuj się z nami!

Paw Druk Drukarnia
(+48) 797 123 150
Dział handlowy
p.saenger@pawdruk.pl
Dział handlowy